Canavar Öcüsü Eki

Gönderen on 21 Mart 2010

Alper Gözen’den hikayenin devamı.

Canavar öcüsü hikayesine ilave….öncelikle Suphi amcama çok teşekkürler böyle güzel anıların devamını bekliyoruz amcacım…Arıların bir kısmı yakıldıktan sonra kalanlar da ölsün diye babamlar tarlada kullanılan adı aklıma şimdi gelmeyen zehir atmışlar yuvaya…Geri kalan arılar zehiri yiyince avluda nalları dikmişler..Rahmetli babaannemin 9 civarında bülücü varmış..Bu bülücler de arıları yememişmi? yemiş:)…Tabi onlarda ölmüş..Babaannem başlamış feryat etmeye :ola bu bülüclere nolduuuu…kim zehirledi acep bunlarıııııı….tabi arılardan zehirlenen bülüclerin ölüm sebebini bilen babam ve amcam hiç seslerini çıkarmamışlar,bilmezden gelmişler…:) Sebep bir türlü anlaşılamamış:)
Bu hikayeyi babamdan telefonla dinleyince daha da güldüm…Yazın anlattıralım festivalde…

Yazar hakkında

19.03.1965 tarihinde Denizli'de dünyaya geldi. Üniversite mezunu. Şu an Pamukkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Enstitü Sekreteri olarak görev yapıyor.

Yorumlar

One Response to “Canavar Öcüsü Eki”

  1. suphi dedi ki:

    Alper’in bahsettiği tarım ilacının adı: “FOLİDOL” dur. Bak hikayenin bu tarafını şimdi hatırladım. Tamamını gerçekten Ali Abime festivalde anlattıalım. Bu bahsedilen günden sonra bizim mahalledeki anneler, çocuklarını şu sözlerle korkutmaya başladılar. ” EĞER DEDİĞİMİ YAPMAZSAN SENİ DEMİRCİLERİN ÖCÜSÜNE VERİRİM!”. Selamlar

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.