Sigara

Gönderen on 7 Temmuz 2009

1976 yazı sünnet olduğum günlerde.  Eee sünnet çocuğuyuz ya bize sigara serbest, ben içiyorum herkesin önünde.  Fakat Gülersin ile Emel’in de canı çekmiş olacak ki, bizim mutfak balkonuna gidip birer sigara yakmışlar ve tüttürmeye başlamışlar.  Tam bu sırada babam mutfağa girmez mi.  Hemen Emel sigarayı balkondan aşağı atmış,  Gülersin ise orada bulunan yastığın arasına koymuş sigarayı. Tabii belirli bir süre sonra yastıktan dumanlar çıkmaya başlamış ve babam da görmüş.  Yastıklar da sigara içmeye başladı deyip oradan ayrılmış.  Gizli iş yapalım derlerken yastığı yakmışlar.  Babam da uzun süre ikisiyle dalga geçti.

Yazar hakkında

19.03.1965 tarihinde Denizli'de dünyaya geldi. Üniversite mezunu. Şu an Pamukkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Enstitü Sekreteri olarak görev yapıyor.

Yorumlar

One Response to “Sigara”

  1. arsun dedi ki:

    Ben de ilkokul üçüncü sınıfta iken, Bosa Yolu’ndaki tarlaya babam ve Hasan Amcam ortak bostan ektiklerinde, bir su kuyusu vardı orada motor çalışınca, büyükbabamın Almanya’dan getirtiği sigaraları içerdim kuyunun dibinde. Duman çıkınca belli olmazdı.:))) Tabi çukurda hem sigara hem mozot dumanı. İyi kafa yapıyordu. :)))Marka da HB idi. Rahat uyusun.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.