Yavşi

Gönderen on 19 Ekim 2009

Herhangi bir yaz Türkiye’de izinde iken, güzel bir yaz aksami herkess toplandi. Bizim evin yeni oturma odasinda yasi büyük olanlar, eski oturma odasinda ise gençler birbiri ile eğleniyor ve tadı unutulmaz , bir çay içiyorduk. Börte ile Ömer de yaz tatilinden, Ankara’ya geri dönerken köye uğramişlardı.
Neyse, yine o güzel akşamda ,benim tatli yegenim Börte, mutfakta Ççy yapmakta idi. Ömer ile ben laptopun başinda bir program ariyorduk. Kimsenin ummadiği bir anda, Börte bağırarak koştura koştura bize doğru geliyordu: “dayiiiiiiiiiii.. dayiiiiiiiiii.. dayiiiiiii” diyerekten kolunu uzatti.. kolunda öyle bir sinsi öyle bir yapiskan olan bir at sinegi..köy dilinde(yavsi), ben o yavsiyi görünce, Börtenin kolundan çekip o mahlukati öldürmek için vuracaktım ki. Hayvan uçtu ve Börtenin kulağina kondu. Bunu gören ben, Börtenin kulağina bir tokat. Börte bağirarak mutfağa, yavsi ise uçtu kayboldu. Bu arada Börte yanima gelip gelip “aşk olsun dayi..”diyordu. Aradan bi 10 dak. geçtikten sonra yanimda oturan Ömerin ensesinde yavşiyi gördüm. Hiç sesimi çikarmadan, yine bu defa Ömerin ensesine bir tokat patlattim….Ömer neye uğradiğini bilemedi, yazik cocuk kizardi bozardi. Neyse bu yavşiyi daha hala öldüremedik,bulamadik. Herkes heyecanli heyecanli etrafinda yavşi ariyorken. Mehmet abiminde güzel bir lafi oldu. Dedi ki: “bi annasini..  yavşisi herkessi ayağa kaldirdi.” Börte ise: “dayi aşk olsun Ömerimle beni dövmeye mi çağirdiniz köye” diyerekten, bu heyecanli macerayi bitirdi(Hüseyin).

Yazar hakkında

19.03.1965 tarihinde Denizli'de dünyaya geldi. Üniversite mezunu. Şu an Pamukkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Enstitü Sekreteri olarak görev yapıyor.

Yorumlar

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.