Kaçan Balon

Gönderen on 7 Temmuz 2009

2005 yılında gerçekleşen bir olay

2005 yılında Safinaz ile Zeynep Ankara’ya gittiler. Ankara’da Safinaz, Hayriye,Zeynep,Ayşe Yadigar ve Savcı büyük migros alışveriş merkezini gezmeye gitmişler. Zeynep ile Yadigar’a birer tane uçan balon almışlar geziyorlarmış. Bu arada Savcı ile Safinaz lavobaya gitmişler. Aynı anda Hayriye ile Saadet cep telefonunda görüşme yapıyorlarmış. Yadigar balonu eline bağlamaya çalışıyormuş, Hayriye’nin telefonda Saadet’e anlattıkları:
sıkı tutun balonu, şimdi kaçıracaksınız, şimdi kaçıracaklar, tut tut bak gidecek, tüh gitti işte(bu arada Yadigar balonu kaçırıyor elinden),ben size sıkı tutun demedim mi. Telefonu daha sonra konuşmak için kapatıp çocukların yanına gitmiş Yani telefonda balon kaçırılışı ile ilgili naklen yayın yapılmış. Gelelim hikayenin devamına. Hayriye çocukların yanına gitmiş ve tabi balon tavanda, gözleri balonda kalmış. oradan geçen gençlere çocuklar bu balonu alabilirmisiniz diye sormuş. Çocuklar abla biz henüz o kadar yükseğe sıçamasını öğrenemedik, demişler. Neyse gözleri balonda kalmış, Yadigar da ağlamaya başlamış, yenide baloncuya gidip yeni balon almak istemişler. Baloncu da kaçırdınız değil mi balonu demiş. O zaman bunu indirimli vereyim deyip yeni balon vermiş.
Aynı yerde devam eden ikinci hikaye. Oradaki lüks boyner mağazasına girmişler. Yadigar ile Zeynep hemen rujların ojelerin olduğu bölüme gidip oradaki görevli kıza fiyatlarını sormaya başlamışlar. Sordukları ruj ve oje fiyatlaı 150 milyon, 250 milyon arası değişiyormuş. Yadigar hemen;”zengin koca bulup evleneceğim, o zaman bunlardan alırım” demiş. Satıcı kız da:”bu balonlarla biraz zor koca bulursunuz” demiş.

Yazar hakkında

19.03.1965 tarihinde Denizli'de dünyaya geldi. Üniversite mezunu. Şu an Pamukkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde Enstitü Sekreteri olarak görev yapıyor.

Yorumlar

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.